שעונים ותכשיטים› ONLY WATCH בחסות נסיך מונקו

חזור אחורה »

אירוע Only Watch – מכירה פומבית שמתקיימת מדי שנתיים בחסות נסיך מונקו, וכל הכנסותיה מוקדשות למחקר ניוון שרירים בילדים.

מאת: רוני נאק צילום: יצרנים

שתף ב:

השעונים המופיעים כאן הוצגו בחודש נובמבר באירוע Only Watch – מכירה פומבית שמתקיימת מדי שנתיים בחסות נסיך מונקו, וכל הכנסותיה מוקדשות למחקר ניוון שרירים בילדים. טובי המותגים הציגו 43 יצירות יחידות במינן, או ראשונות מתוך מהדורה אקסקלוסיבית. 

כחול זה השחור החדש

Patek Philippe 5016A-010

 

 

Patek Philippe 5016A-010Patek Philippe 5016A-010

זה השעון שתרצו להוריש לילדים או לקנות תמורתו בית מידות על צוק מעל הים. שעון הדגל של פאטק פיליפ, אשר יוצָר בשנים 2011-1993, עושה הופעת אורח חד פעמית למכירה המיוחדת, בפעם הראשונה עם תיבת פלדה, עם לוח כחול ועם רצועת עור כחולה תואמת. תיבת הפלדה ב"קוטר של פעם", מידה קטנה של 36.8 מ"מ. אבל בתוך האריזה הקומפקטית הזאת שוכן אחד הקליברים המורכבים ביותר של פאטק, קליבר המכיל טורביון, מצילות זמן לדִנדון השעה באופן אקוסטי, תאריכון נצחי, חיווי זמן רטרו ומולד ירח. שעון כזה נסחר בכחצי מיליון אירו במכירות הפומביות, והפריט הספציפי הזה צפוי להגיע ב-Only Watch לשלושה מיליון אירו.

 

מנגינת האלופים

Ulyssee Nardin Only Watch Stranger

 

 

Ulyssee Nardin Only Watch StrangerUlyssee Nardin Only Watch Stranger

הפריט הזה הוא תיבת נגינה על פרק היד, אשר מסוגל להשמיע מנגינה באופן דומה לתיבות הנגינה של פעם, עם זיזים על דיסק סובב. הדיסק והזיזים נמצאים בשעה 12 של הלוח המושחר, והמנגינה שהוא מנגן היא "We are the champions" של להקת קווין. ראוי בהחלט לאירוע הזה. הייתם מצפים למראה מתון של הפריט, אבל אוליסֶה נרדין לקחה את הנושא של הרוקר צעד קדימה והשחירה את השעון כולו. תיבת הטיטניום, הלוח וגם, כמובן, רצועת העור והאבזם מספקים כולם את אותו מוטיב. בולטים בצבעם האדום מוטות הפריטה אשר מפיקים את הצליל, וכמוהם גם הכיתוב Only Watch בשעה 6 של הלוח.

 

פלטינה לפני הספורט

Breguet Type XXI 3813

 

 

Breguet Type XXI 3813Breguet Type XXI 3813

זו הפעם הראשונה שברֶגֶה מציגה את שעון הטייסים/ ספורט שלה עם תיבת פלטינה. פריט יחיד במינו שיוצָר ל-Only Watch. הבחירה בפלטינה לדגם שמופיע על פי רוב בפלדה (יש גם גרסאות זהב וטיטניום) "מורידה" את הפרופיל לשעון מיוחד ויקר מאוד. העיצוב, בסגנון וינטג', הוא מחווה לשעוני הטייסים של שנות ה-50, עם תיבה בקוטר 42 מ"מ וקליבר מכני עם כרונוגרף Fly Back. הטבעת ההיקפית סובבת כדי לספק מדידת זמן נוספת, והיא מקיפה לוח רב-שכבתי שבו ספרות גדולות ונוחות לקריאה. רצועת עור חומה מחמיאה לגוונים של הלוח והספרות, והאבזם שלה עשוי פלטינה כמובן.

 

פורשה על היד

Chopard Mark Webber Superfast Chrono Porsche 919

Chopard Mark Webber Superfast Chrono Porsche 919Chopard Mark Webber Superfast Chrono Porsche 919

אם הראש שלכם במירוצי מכוניות, כנראה שלא תחשבו מיד על שופארד. אבל לשופארד קשר עמוק לעולם מירוצי המכוניות, והמותג מקדיש לו קו שעונים שלם בשם "מילֶה מילייַה". לאירוע Only Watch רקחה שופארד כרונוגרף שמיועד לשגריר שלה, מארק וובר, ולמכונית המירוצים הנוכחית שלו – פורשה 919. לשעון מוטיבים מוטוריים חזקים מאוד: כתר בצורת גלגל הגה, מבנה התיבה (מטיטניום בקוטר 45 מ"מ) מעוצב בהשראת צלעות הקירור בצילינדרים של מכוניות העבר. הקליבר חרוט באופן דומה, והוא קליבר חדש המיוצר בבית שופארד ומיועד למשפחת סופר-פאסט. יש לו רזרבה של 45 שעות והוא פועם בתדר של 28,800 פעימות בשעה. על הלוח יש לוגו "919" בשעה 9 ומחוג שניות מרכזי אדום, ובגב השעון חתימה של נהג המירוצים וובר וכיתוב על כך שהשעון יוצר במיוחד למכירה הפומבית.

המפרץ מתעורר לתחייה

Tudor Black Bay One Ref. 7923/001

Tudor Black Bay One Ref. 7923/001Tudor Black Bay One Ref. 7923/001

בטודור, המותג הבן של רולקס, החליטו להישען על המסורת כדי לקבל השראה למכירה האקסקלוסיבית. הם בחרו בדגם Black Bay וחפרו עמוק בארכיון לצוד רעיונות. התוצאה היא Black Bay One – תחייה מחדש של שעון הצלילה המקורי של טודור משנות ה-50. החידוש מוקפד ומדויק עד לרמת עיבוי הפונטים שעל הלוח והגוון הצהבהב של החומר הזרחני בחיווי, ואפילו נעשה שימוש בלוגו של טודור משנות ה-50 ויש משולש אדום בשעה 12 של הטבעת הסובבת. לתיבה קוטר 41 מ"מ, זכוכית ספיר קמורה המדמה את הפלטיגלאס של פעם ואופציה של צמיד פלדה או רצועה סינתטית לצלילה. בתוך תיבת הפלדה תמצאו קליבר אוטומטי של טודור, שהוא למעשה קליבר גנרי של ETA שעבר בסדנת השיפורים של טודור. ביצוע יפה, חבל שלא בייצור סדרתי...

 

השלד מחוץ לארון

Vacheron Constantin Métier d'Art Mécaniques Ajourées

Vacheron Constantin Métier d'Art Mécaniques AjouréesVacheron Constantin Métier d'Art Mécaniques Ajourées

ואשרון קונסטנטין מציינת השנה 260 שנות פעילות. בואו נתחיל עם זה. ובאופן ראוי היא מציגה ל-Only Watch פריט זמן מדהים. התיבה מזהב לבן בקוטר 40 מ"מ, והיא דקיקה במיוחד כדי לאפשר את המראה הגלוי ביותר של הקליבר מבָית, אשר עבר "השלדה" (Skeletonized) ועוטר בחריטה ידנית. ההשראה ליצירה הזאת באה מתחנות הרכבת הגדולות של אירופה. המותג מפרגן למונקו עם טבעת אמייל אדומה (הצבע השולט בדגל ובסמל הנסיכות), הסובבת את הקליבר ומספקת את ניגוד הצבעים לחיווי הספרות החרוטות בזהב וכן ללוגו Only Watch החרוט בשעה 3 של הלוח. השעון הזה הוא, כמובן, פריט יחיד במינו למכירה הפומבית, ומאלה שצפויים ליצור את העניין הרב ביותר.