שעונים ותכשיטים› שעונים במהדורות מיוחדות

חזור אחורה »

שעונים מיוחדים ומורכבים על היד

מאת: רוני נאק צילום: יצרנים

שתף ב:

 שעונים במהדורות מיוחדות,עם אמירה, עם חידוש, מורכבים על היד

 

אגדה בת 60

 

 Rolex Day-Date 60th Anniversary Edition

כולנו מכירים את השעון הזה – אחד הדגמים הכי מזוהים של רולקס ומודל לחיקוי לגיטימי יותר או פחות. ואנחנו מכירים אותו לא רק בגלל שהוא אתנו כבר עשרות שנים, עם מעט מאוד עדכונים במהלכן, וגם לא בגלל העיצוב, המפוסל יותר ואינו מוחצן מדי, אלא מכיוון שהוא נענד על ידיהם של נשיאים רבים, ענקי תעשייה, אנשי חזון ומנהיגים. השנה מציינת רולקס 60 שנים ל"פרזידנט", עם מהדורה חגיגית במיוחד. כמקובל ברולקס, לא מדובר במהדורה מוגבלת או ממוספרת, אך תסמכו עליהם שלא תראו שעונים רבים כאלה, וזאת עקב מדיניות החברה לשמור על הנדירות של כמה מהדגמים שלה. לשעון לוח ירוק (הגוון המזוהה עם המותג) עם ספרות רומיות בזהב, באזל משונן בהיקף החיצוני וצמיד "פרזידנט". התיבה, בזהב ורוד או לבן, היא בקוטר 40 מ"מ ובתוכה קליבר 3255 חדש, המכיל חידושים רבים ורזרבה של 70 שעות. מחיר השעון: כ-40 אלף דולר.

 

 

Rolex Day-Date 60th Anniversary EditionRolex Day-Date 60th Anniversary Edition

האלוף

Hublot Big Bang Unico Usain Bolt

האצן הג'מייקני הפנומן יוסיין בולְט נכנס בגדול להיכל התהילה של עולם האתלטיקה וההיסטוריה של הספורט. כחודש לפני המשחקים האולימפיים בריו הציגה הוּבּלוֹ מהדורה מיוחדת של שעונים לציון העוצמה והנחישות של השגריר הספורטיבי שלה, שלא רק מחזיק באינספור תארים עולמיים ואולימפיים, אלא אף מאתגר את עצמו בהצבת יעדים בלתי אפשריים לכאורה, ומנצח. המהדורה המיוחדת, בת 350 יחידות בלבד, כוללת שני שעונים המשחקים עם גוני השחור, הזהוב והירוק של דגל ג'מייקה, וכמובן, הזהב של מדליות המנצחים. השעון, שקוטרו 45 מ"מ, מביע את השפה העיצובית והמראה של הובלו, כשבתוך תיבת הזהב פועם קליבר של הובלו עם קומפליקציית כרונוגרף, תאריך ורזרבה של 74 שעות. המחיר: כ-45 אלף דולר.

Hublot Big Bang Unico Usain BoltHublot Big Bang Unico Usain Bolt

האדמה שמעבר לים

Vacheron Constantin Overseas

זו הסדרה הספורטיבית וה"קשוחה" של אחד המותגים הנחשבים יותר (יש שיאמרו כי הוא חלק מ"השילוש הקדוש", יחד עם אודֶמר פיגֶה ופאטֶק פיליפ). דגמי אוברסיז הם בעיצוב ספורט-אלגנט ומשלבים שימושיות ועמידות יחד עם מראה אלגנטי ומתקדם, רחוק מאוד מהסנוביזם האליטיסטי של רוב הדגמים של וַאשֶרון. עכשיו מעדכנת החברה את דגמי אוברסיז עם שלושה קליברים חדשים – אחד בשעון העולמי, השני בכרונוגרף והשלישי באוטומטי עם התאריכון. בכולם לוח בגוון חום-אדמה. כמו לכל הגרסאות האחרות בסדרה, גם לדגמים אלה יש את חותם ג'נבה המבטיח כי עמדו בדרישות האיכות והדיוק המחמירות ביותר. ובהתאם לרוח המסעות והספורטיביות, התיבות עשויות פלדה ויש רצועת גומי להחלפה מהירה של צמיד החוליות. המחיר: כ-45 אלף דולר.

Vacheron Constantin OverseasVacheron Constantin Overseas

ציוצים מהטבע

Jaquet Droz Charming Bird

ציפור שיר היא סמל ליופי ולחֵן, ועתה היא מופיעה בשתי גרסאות של שעון חדש מז'ַקֶה דרוֹז. עם שורשים היסטוריים אי שם בחקלאות של המאה ה-17 יש למשפחה המייסדת קשר עמוק לטבע, קשר אשר בא לידי ביטוי ביצירה הזאת. הלוח הוא אֵם הפנינה, מעוטר ביד אמן בתמונת נוף כפרי של יער ונהר. קוטר התיבה, המכובד למדי – 47 מ"מ, מבטיח כי אף אחד לא יפספס את השעון הזה שעל פרק ידכם. לצד קליבר הזמן, המציע רזרבה של 38 שעות, פותחו עוד שני מנגנוני משנה המפעילים את ציפור השיר, שהצליל שלה מגיע משריקת אוויר דחוס ולא מוויברציות של מצילות. השעון מוצע בזהב לבן או ורוד, לבחירתכם, אם יש לכם כ-500 אלף דולר.

Jaquet Droz Charming BirdJaquet Droz Charming Bird

כבוד למורשת

Montblanc Heritage Chronométrie ExoTourbillon Minute Chronograph

המורשת של שענות עילית באה לידי ביטוי ברוב היצירות של מונבלאן, מעצם העובדה שהן מיישמות מאות שנים של ידע ואומנות יחד עם קודי עיצוב קלאסיים. אותם ערכים שעמדו לנגד עיניהם של מייסדי החברה באמצע המאה ה-19 הם אלה שעדיין מובילים אותה כיום, ועם הרכישה של יצרנית הקליברים המיתולוגית מינרווה ומיזוגה לתוך מונבלאן, הושלם מוצר אומנות הוליסטי. השעון הזה מכבד את אומני השענות המסורתיים והוא גם מהווה מפגן כוח ליכולת החדשה של מונבלאן כיצרנית קליברים, המשלבת קומפליקציות של כרונוגרף וטורביון. זהו טורביון קטן וקל בהשוואה לאחרים, וזאת בזכות העובדה הייחודית שהמַחגֵר נמצא מחוצה לו (מכאן המילה Exo בשמו של הטורביון). כל זה שוכן בתיבת זהב בקוטר מודרני של 44 מ"מ ובמחיר כ-50 אלף דולר.

Montblanc Heritage Chronométrie ExoTourbillon Minute ChronographMontblanc Heritage Chronométrie ExoTourbillon Minute Chronograph

היפוך מגמות

Richard Mille RM 67-01 Automatic Extra Flat

רישאר מיל מוכר בזכות שעונים מורכבים מאוד וגדולים מאוד. אלא שהדגם הזה הופך את המגמה המותגית, עם מידות ומראה צנועים באופן יחסי. בתפקידו המשני הוא גם מהווה פתח כניסה זול – יחסית למותג זה – ללקוחות חדשים אשר נרתעו עד היום ממחירי המותג, הגבוהים בהרבה ממחירו של דגם זה, שמתחיל ב-85 אלף דולר (בלבד...). בקליבר – חדש, מבית רישאר מיל – אין חיווי שניות, והוא גלוי לעין בין הספרות המבצבצות מתחת לספיר. התיבה היא בעלת אותו מבנה אופייני המזוהה עם מותג רישאר מיל, אבל בחתך נמוך, ובזכות העובדה שחומר הגלם הוא טיטניום – גם המשקל נמוך. מידות השעון (38 x 47.5 ס"מ) לא ממש כבירות, ועם גובה ¾7 מ"מ הוא יסתתר בקלות מתחת לשרוול של חולצה מכופתרת. אבל למה להסתיר שעון כזה?

 

Richard Mille RM 67-01 Automatic Extra FlatRichard Mille RM 67-01 Automatic Extra Flat