שעונים ותכשיטים› שעונים בגרסה משודרגת

חזור אחורה »

המהדורה המיוחדת כוללת 700 יחידות בלבד, כולן בפלטינה, ומכילה את השינויים העדינים שהשעון עבר בארבעה עשורים. קוטר התיבה הוא 44 מ"מ, וכמו דגמי פאטק פיליפ אחרים מפלטינה, גם בזה תמצאו יהלום קטן-אך-מדהים

מאת: רוני נאק צילום: יצרנים

שתף ב:

חגיגות בצוללת

Patek Philippe Nautilus 40th Anniversary Collection

Patek Philippe Nautilus 40th Anniversary CollectionPatek Philippe Nautilus 40th Anniversary Collection

החשוב בשעוני הספורט-פלדה, נאוטילוס של פאטק פיליפ, חוגג את שנתו ה-40. הדגם נוצר בזמנו כתגובה של פאטק השמרנית להצלחה של אודֶמר-פּיגֶה עם ה-Royal Oak (שנחשב בקונצנזוס כשעון הספורט-עילית הראשון מפלדה). פאטק פנתה לג'ראלד ג'נטה, המעצב של רויאל אוק, ואמרה לו בפשטות: "תעשה לנו כזה".

המהדורה המיוחדת, לציון 40 שנה, כוללת 700 יחידות בלבד, כולן בפלטינה, כמחווה לפלדה של שנות ה-70, אבל גם מכילה את השינויים העדינים שהשעון עבר בארבעה עשורים. קוטר התיבה הוא 44 מ"מ, משמעותי למדי, וכמו דגמי פאטק פיליפ אחרים מפלטינה, גם בזה תמצאו יהלום קטן-אך-מדהים. הלוח עשוי מזהב בגוון כחול מתחלף, ובמקום כל אחת מהספרות יש יהלום באגט (בחיתוך מלבני) מושלם. כיתוב במרכז הלוח מציין "40" לדגם. הקליבר נחשב מאז ומתמיד אגדה, בזכות דיוק מרבי, חומרים אצילים ואיכות גימור עליונה.

לא פחות מ-137 שנים חלפו מאז נוסדה פאטק פיליפ עד שסטתה מנאמנותה המוחלטת למתכות אצילות ולעיצובים שמרניים ויצרה, בשנות ה-70, שעון ספורט-עילית מפלדה, שאליו צמודה תווית מחיר פרימיום. עם עמידות למים עד עומק 120 מטר ועם תיבת פלדה בולבוסית היה הנאוטילוס חריג במשפחת פאטק המוזהבת, וגם הביא עמו משב מרענן של בריזה ימית חזקה ומוטיבים מעולם השַיט והספורט.

 

שורה תחתונה: ברמה משלו

 

מחיר: 113,440 דולר

האביר האפל

Rolex GMT-Master II 116710BLNR

 

במשך תקופה ארוכה רולקס טענה כי לא ניתן ליצור טבעת קרמית בשני גוונים, עד שב-2013 הפתיעה את כולם, כשחשפה שעון GMT עם טבעת שחציה כחול וחציה שחור, לאחר שיצרה טבעת כחולה והשחירה חצי ממנה

 

 

 

Rolex GMT-Master II 116710BLNRRolex GMT-Master II 116710BLNR

הסיפור של השעון הזה מתחיל עם הצגת הדור החדש של GMT בשנת 2005. הדגם, בעל הסטטוס של שעון טייסים (והאגדה אומרת שבפיתוחו לקחו חלק טייסי פאן אמריקן), כלל באותה שנה שינויים רבים. אחד השינויים היה שימוש בבאזל קֶרַמי – חומר חדש ברולקס, בעל עמידות יוצאת דופן לשריטות, אשר מבטיח כי השעון ישמור במשך שנים רבות על מראהו המקורי. אלא שהחומר החדש גרם קשיים חדשים, ובהם חוסר יכולת ליצור שני גוונים. אותם דגמי "פפסי" (כחול ואדום) ו"קולה" (שחור ואדום) הוצאו מהמִגוון, למגינת לבם של חובבי רולקס האדוקים.

במשך תקופה ארוכה רולקס אכן טענה כי לא ניתן ליצור טבעת (באזל) קרמית בשני גוונים, עד שב-2013 הפתיעה את כולם, כשחשפה שעון GMT עם טבעת שחציה כחול וחציה שחור. היא עשתה זאת על ידי כך שיצרה בעצם טבעת כחולה, ואז השחירה חצי ממנה. זו היתה פריצת דרך בעיבוד הפלדה הקרמית. הספרות שעל היקף הטבעת עשויות מפלטינה אשר נוצקה אליהן במצבה הנוזלי.

תוך זמן קצר הפך השעון הזה לרב מכר, כשהוא מקבל את הכינוי "באטמן" ונסחר – באופן אבסורדי – במחירים שמעל למחיר המומלץ לצרכן על ידי רולקס, הידועה בשליטה ביד ברזל במשווקים שלה.

 

שורה תחתונה: מה שטוב לבאטמן

 

מחיר: 8,900 דולר

נוסע בזמן

Chopard L.U.C Time Traveler One

 

קוטרה הניכר של התיבה, 42 מ"מ, מאפשר שימוש בטבעת של 24 ערים ראשיות ברחבי העולם, עם אפשרות לדפדף ביניהן כדי לקבל את השעה באותו אזור זמן. סידור הלוח בטבעות שואב השראה עיצובית משכבות האטמוספרה השונות

 

Chopard L.U.C Time Traveler OneChopard L.U.C Time Traveler One

שופארד מציינת 20 שנה לפעילותה, עם דגם ראשון של שעון עולמי, כשהיא מכוונת לטעמם של אנשי העסקים הנודדים ברחבי העולם ומדלגים לעתים קרובות בין אזורי זמן.

בחיפוש אחר השילוב של אלגנטיות ושימושיות תמצאו כי התיבה, שקוטרה 42 מ"מ, עשויה מפלדה עמידה; יש זכוכית ספיר משני הצדדים ועמידות למים בעומק 50 מטר. הגב השקוף חושף את הקליבר, עם 39 אבנים ומתיחה אוטומטית. מבחר הפונקציות כולל חיווי שעה מרכזי, דקות, שניות ותאריך, חיווי ערים עולמי בטבעת חיצונית ותצוגת GMT על דיסק עם כתר בשעה ארבע, המיועד לכיוון אזור הזמן השני.

קוטרה הניכר של התיבה, 42 מ"מ, מאפשר שימוש בטבעת של ערים ברחבי העולם – 24 ערים ראשיות – עם אפשרות לדפדף ביניהן כדי לקבל את השעה באותו אזור זמן. סידור הלוח בטבעות או בשכבות ממשיך את מוטיב הנוסע המתמיד, ושואב את השראתו העיצובית משכבות האטמוספרה השונות שאותן חוצה מטוס הנוסעים בטיסותיו סביב הגלובוס.

הקליבר הוא, כמובן, מבית שופארד, המציינת 20 שנה לסדנת הקליברים שלה. הוא חדש לחלוטין ועשוי – משלב הפיתוח ועד הייצור והגימור – בבית המלאכה של החברה. יש לו רזרבה של 60 שעות, עוביו 6.5 מ"מ בלבד, והוא נושא את חותם האיכות של היצרן, אשר מבטיח כי הקליבר נוצר בהתאם לתקנים המחמירים ביותר בכל הקשור לאיכות החומרים, לגימור ולעיטור, וכמובן, לדיוק השעה.

 

שורה תחתונה: אקסקלוסיבי עם פרופיל נמוך

מחיר: 12,800 דולר לגרסת פלדה, 35,200 דולר לגרסת פלטינה

מפרגנים לדוֹד

IWC Portugieser Tourbillon "D.H. Craig USA" L.E.

 

זוהי גרסה מיוחדת של דגם הפורטוגיז, עם קליבר מתיחה ידנית וטורביון ועם כתובת חרוטה המציינת את ראשי התיבות של D.H. Craig. לתיבת הזהב לוח לבן עם פתח החושף את הטורביון ונושא את חתימתו של F.A. Jones, מייסד החברה

 

IWC Portugieser Tourbillon "D.H. Craig USA" L.E.IWC Portugieser Tourbillon "D.H. Craig USA" L.E.

מהדורה מיוחדת של 27 יחידות בלבד, המוקדשת לדוד של פלורנטין אריוסטו ג'ונס, מייסדה של IWC. הדוד, מנטור ואיש עסקים אמריקאי מצליח בשם דניאל הייסטינגס קרייג, היה זה שמימן את מיזם השענות של ג'ונס בשוויץ ב-1868.

מדובר בגרסה של דגם הפורטוגיז, עם קליבר מתיחה ידנית וטורביון ועם כתובת חרוטה המציינת את ראשי התיבות של D.H. Craig. לתיבת הזהב קוטר 43 מ"מ ולוח לבן עם פתח החושף את הטורביון ונושא את חתימתו של F.A. Jones, מייסד החברה.

קליבר 98, אשר ייצורו החל באמצע שנות ה-30 כקליבר לשעוני כיס של ציידים, עובר תהליך אבולוציה ופיתוח זה 80 שנה. מידותיו ועמידותו עושות את הקליבר אידיאלי בשעונים גדולי קוטר ובעלי מתיחה ידנית, והוא קשור כמובן לסיפור של שעון הפורטוגיז הראשון, שבשנת היובל שלו, 93', קיבל אותו כקליבר שלו. כיום אפשר למצוא את הקליבר הזה בפורטוגיז בעל מצילת זמן וגם בגרסת הטורביון עם המתיחה הידנית.

המספר 27, כמספר היחידות שיוצרו במהדורה המוגבלת הזאת, מציין את גילו של ג'ונס כאשר ייסד את IWC בשפהאוזן. תיבת הזהב הוורוד, לוח לבן ורצועת עור תנין שחורה מקנים ל-IWC הזה מראה מלוטש ועל-זמני, כזה שיהיה רלוונטי ומרתק גם בעוד עשורים רבים.

 

שורה תחתונה: אין כמו דוד עשיר

 

מחיר: 57 אלף דולר

זמן היסטורי

A. Lange & Söhne Lange 1 Time Zone

 

היצירה הזאת מראה את השעה הנוכחית, אבל גם את השעה בכל אחד מ-24 אזורי זמן שונים ברחבי העולם. כפתור יחיד מאפשר דפדוף בין ערים מרכזיות בעולם – כל אחת באזור זמן משלה – להצבה מהירה וקלה של השעה לנוסעים המתמידים

 

 

A. Lange & Söhne Lange 1 Time ZoneA. Lange & Söhne Lange 1 Time Zone

ב-24 באוקטובר 1994 התקיימה בדרזדן, גרמניה, מסיבת העיתונאים אשר הודיעה לעולם על שובה של יצרנית השעונים A. Lange & Söhne לפעילות. המותג, אשר היה בתרדמת חורף ארוכה עד איחודה מחדש של גרמניה, הציג באותו אירוע את שעונו הראשון בעידן החדש, Lange 1.

עתה מצטרפת להיצע גם גרסת שעון עולמי. הקליבר הוא מתוצרת עצמית כמובן – לא תמצאו כאן Swiss made – עם מתיחה ידנית, רזרבה של 72 שעות ותדר של 21,600 פעימות בשעה. לשעון יש פונקציות מעניינות, ובהן שני אזורי זמן נפרדים עם חיווי יום/ לילה, טבעת של ערים מסביב לעולם, תאריכון מוגדל לאזור זמן ראשי וחיווי לכמות הרזרבה. הלוח עשוי מכסף טהור, והתיבה מזהב 18 קראט בגוון "דבש", כפי שמתאר אותו היצרן, או מזהב לבן.

היצירה הזאת, אשר מגיעה מסקסוניה (חבל ארץ בגרמניה), מראה את השעה הנוכחית, אבל גם את השעה בכל אחד מ-24 אזורי זמן שונים ברחבי העולם. כפתור יחיד מאפשר דפדוף בין ערים מרכזיות בעולם – כל אחת באזור זמן משלה – להצבה מהירה וקלה של השעה לנוסעים המתמידים.

זהו, ללא ספק, אחד הנאים ביותר מבין השעונים מרובי אזורי הזמן המוצעים כיום. הוא משווק במהדורה מוגבלת בשם "דרזדן", ובה מאה יחידות בלבד.

 

שורה תחתונה: פונקציונלי, יעיל ונאה

 

מחיר: 51,800 דולר לגרסת זהב לבן, 64,300 דולר לגרסת זהב "דבש"