עטים ואביזרים› עטים קלאסיים

חזור אחורה »

עטים קלאסיים מעשה אמנות

מאת: רוני נאק צילום: יצרנים

שתף ב:

בחירה אופטימלית

Aurora Optima Auroloide 

 

גרסת Auroloide של סדרת עטי Optima נוצרה תוך שימוש בחומרי גלם מסורתיים ועוצבה בעבודת יד קפדנית, עם תשומת לב רבה גם לפרטים הקטנים והמינוריים ביותר.

 

הוא מחווה לאלגנטיות ולסגנון של העטים ההיסטוריים משנות ה-30. עט Optima החדש שומר על הקו המקורי, עם כל הקסם, בדרך להפוך לפריט אייקוני השמור רק למי שיודעים לבחור נכון.

גרסת Auroloide של סדרת עטי Optima נוצרה תוך שימוש בחומרי גלם מסורתיים ועוצבה בעבודת יד קפדנית, עם תשומת לב רבה גם לפרטים הקטנים והמינוריים ביותר. העט מוצע בשלושה גוונים – סגול, כחול וירוק – כולם עם אפקט ייחודי דמוי שַיִש. על ניהול הכתיבה מופקדות גרסאות של ציפורן, עט כדורי ורגיל וכן עיפרון מכני.

המכסה וה"קנה" עשויים מחומר קלאסי בשם Auroloide (שנתן את שמו לעט), אשר עבר תהליך שִיוש והיה נפוץ בעולמות מוצרי העילית בתחילת המאה שעברה. הוא אשר משווה לעט מראה יוקרתי ואצילי. הגרסה הסגולה מקבלת עיטורים בכרום, ואילו בכחולה ובירוקה העיטורים בזהב.

לעט הנובע ציפורן מגוש זהב, בכל הגרסאות והגוונים של הסדרה, והמילוי מתבצע דרך בוכנה ומכל פנימי נסתרים מעין.

כשהעט לא בשימוש הוא ינוח לו בתיבה מעוצבת, על בד קטיפה. תיבה מספיק יפה כדי שתציגו אותה לאורחים שלכם.

 

בקיצור: סגנון של שנות ה-30 עם סטייל של היום

מחיר: 2,500-1,500 שקל (תלוי בגרסה)

Aurora Optima AuroloideAurora Optima Auroloide

דוהר לשנת הסוס

Caran d`Ach Year of the Horse

 

דמותה של החיה האצילית מתמזגת היטב בעיצוב היוקרתי. העט נראה כאילו הדמיון הפך למציאות בידיו של אמן הצורפות, אשר יצר את הסוס המוזהב, הצוהל על עט לכה שחור ומאוד סיני באופיו.

 

בהמשך לשנת הדרקון ולשנת הנחש, הגיע תורו של הסוס לעורר השראה בקרב המעצבים של החברה השוויצרית Caran d’Ache, המייצרת כלי כתיבה ועטי יוקרה ומהווה אמת מידה בכל הנוגע לכלי כתיבה עילאיים. וכמו מותגי יוקרה רבים אחרים, גם היא מביטה נכוחה לעבר שוקי המזרח המתעשרים.

החברה משיקה מהדורת עטים מוגבלת, שיוצרה ב-888 יחידות ממוספרות (הספרה 8 מסמלת בתרבות הסינית שגשוג ופריחה), כמחווה לשנת הסוס הסינית.

דמותה של החיה האצילית מתמזגת היטב בעיצוב היוקרתי על ידי חריטה שהודגשה בלכה סינית בגוון שנהב, בעבודת יד של מומחים באמנות העתיקה של הלכה הסינית. העט נראה כאילו הדמיון הפך למציאות בידיו של אמן הצורפות, אשר יצר את הסוס המוזהב, הצוהל על עט לכה שחור ומאוד סיני באופיו.

העט משווק בשתי גרסאות לבחירה – עט נובע עם ציפורן מגוש זהב אחד או עט כדורי.

 

בקיצור: יוקרה שוויצרית ברוח סינית

מחיר: 7,880 שקל (לעט נובע)

 

Caran d`Ach Year of the HorseCaran d`Ach Year of the Horse

משחקי פרופורציה

Visconti Divina Black

 

העט הוא מחווה למספר 1,618, אשר מסמל את המפתח לידע. זהו "מספר הזהב", המיושם לראשונה בכלי כתיבה ויוצר עיצוב מהפכני ששינה את האסתטיקה של הקנים בעטים נובעים.

 

Divina היא קולקציה של כלי כתיבה "מתחכמים", שמסתירים בתוכם את ה-DNA של עידן הרנסאנס ואת הידע של לאונרדו דה וינצ'י. העט הוא מחווה למספר 1,618, אשר מסמל את המפתח לידע. זהו "מספר הזהב", המיושם לראשונה בכלי כתיבה ויוצר עיצוב מהפכני ששינה את האסתטיקה של הקנים בעטים נובעים. בין אלה תוכלו להבחין בפרופורציות הייחודיות של הכוכב המחומש ושל הספיראלה אשר עוטפת וסובבת את העט.

מצורת הקונכייה של הנאוטילוס ועד יישומים פרקטיים באדריכלות והנדסה, לפרופורציה הזאת משקל רב בחיינו – משקל מאגי ומסתורי, ובו בזמן גם מעשי. בעיני האדריכלים והציירים של ימי הביניים היה המחומש סמל לשלמות המוחלטת או "האלמנט החמישי", ויצירות רבות שעסקו בו נשמרו בסוד והוסתרו מעיני רבים.

הקולקציה כוללת גרסאות מעובות של עט נובע ושל עט כדורי, שתי גרסאות בקוטר רגיל וכן עיפרון. הקנה עשוי מחומר בשם Lucite שחור עם עיטורי כסף, והציפורן מזהב 14 קראט.

 

בקיצור: מסתורין וגאונות בעט אחד

מחיר: 3,990-2,240 שקל

Visconti Divina BlackVisconti Divina Black

למצוינות יש משקל

S.T. Dupont Line D

 

Line D מוביל את חזית כלי הכתיבה של דוּפּוֹן. הקווים האלגנטיים של העט, האצילות של החומרים שמהם הוא עשוי והאמנות המשלבת ביניהם, כל אלה הופכים את חוויית הכתיבה ליוצאת דופן.

 

בשנת 1973 S.T. Dupont  יצר מהפכה בעולם הכתיבה, כשהציג עטי עילית שהיו כדוריים (ולא ציפורן). בשנת 1996 הושקה משפחת עטי Olympio, שהקו המנחה שלה היה לפנק את הכותב. חלף כמעט עשור נוסף, עד ששני התחומים הללו, כתיבה ופינוק הכותב, התמזגו כדי ליצור את Line D, המשלב את תכונותיהם הטובות ביותר.

כיום, רק שלוש שנים אחרי, Line D מוביל את חזית כלי הכתיבה של דוּפּוֹן. הקווים האלגנטיים של העט, האצילות של החומרים שמהם הוא עשוי והאמנות המשלבת ביניהם, כל אלה הופכים את חוויית הכתיבה ליוצאת דופן עם העט הזה.

העט עשוי בעבודת יד ועובר יותר מ-200 נקודות ביקורת, וזאת כדי לתת לבעליו את המשקל הנכון ביד. הקנה עשוי מגוש אחד של פליז, וחלקו מכוסה בלכה שחורה ובוהקת. התפס המיוחד תוכנן לא לפצוע את כיס המקטורן או החולצה.

כל אחד מהעטים ב-Line D עובר סדרת ניסויים מכניים, כדי להבטיח שיהיה עמיד לאורך שנים רבות של כתיבה.

 

בקיצור: חד וממוקד, איכותי ומוצק

מחיר: 3,500-1,600 שקל

S.T. Dupont Line DS.T. Dupont Line D

יצירת מופת

MontBlanc Meisterstuck 149 90th Anniversary

 

המייסטרשטוק מיוצר בעבודת יד לפי מסורת אירופית ארוכת שנים. הוא מתהדר בציפורן זהב 18 קראט ובה יחידת פלטינה. שלוש טבעות מצופות זהב חובקות את המכסה, וגם התפס מצופה זהב.

 

מאז שנת 1924, כשמונבלאן הציגה את העט הנובע בסדרת מייסטרשטוק, הוא נעשה כלי הכתיבה המפורסם ביותר של זמננו. המייסטרשטוק (באנגלית: Masterpiece) הוא "ספינת הדגל" של עטי מונבלאן. הוא מיוצר בעבודת יד לפי מסורת אירופית ארוכת שנים, מתהדר בציפורן זהב 18 קראט מעובדת בכרסומת שענים ידנית ובה משולבת יחידת פלטינה. שלוש טבעות מצופות זהב חובקות את המכסה, ותפס מצופה זהב יצמיד את העט לבגד. הסדרה כוללת שבעה דגמים, כל דגם הוא מחווה למתכת אצילה אחרת: זהב, פלטינה, מתכות לבנות או שילוב של יהלומים וזהב לבן.

המספר 149, המופיע בשמו של העט, מציין כי זהו "עט נובע מס' 149". שמו של העט כולל גם את הנתון "יום השנה ה-90", והכוונה היא ל-90 שנה מאז יוצר לראשונה המייסטרשטוק האייקוני בהמבורג, אשר מאז ועד היום מהווה סמל של מונבלאן לשאיפה לשלמות.

 

בקיצור: הקונצנזוס של העילית

מחיר: כ-1,000 דולר

 

MontBlanc Meisterstuck 149 90th AnniversaryMontBlanc Meisterstuck 149 90th Anniversary