עטים ואביזרים› עטים בעיצובי פאר

חזור אחורה »

האסטרוגרף הוא כלי כתיבה אמנותי, דמוי טיל, אשר משקף את הערכים המשותפים ליוצריו: כבוד למסורת ולאמנות העבר, איכות ברמה הגבוהה ביותר, וכמובן, יצירתיות וחדשנות

מאת: רוני נאק צילום: יצרנים

שתף ב:

זיכרון ילדות יקר

Caran d’Ache + MB&F Astrograph

Caran d’Ache + MB&F AstrographCaran d’Ache + MB&F Astrograph

אם נולדתם בשנות ה-60 או ה-70 אתם זוכרים בוודאי את השיגורים הראשונים של לוויינים לחלל, שהציתו אז את דמיונכם. את ה"מסעות" הדמיוניים בתוך ארגזי קרטון ומתחת לשמיכות כשחלמתם שאתם חוקרי חלל אמיצים.

לזיכרונות הילדות הללו פונה ונוגעת היצירה המשותפת למותג כלי הכתיבה היוקרתי Caran d’Ache ולמותג שעוני העילית MB&F. שיתוף הפעולה נועד להביא, באיכות שוויצרית, מוצר בקונספט של פאן, נוסטלגיה וזיכרונות ילדות תמימים. קוראים לו "אסטרוגרף", והוא כלי כתיבה אמנותי, דמוי טיל, אשר משקף את הערכים המשותפים ליוצריו: כבוד למסורת ולאמנות העבר, איכות ברמה הגבוהה ביותר, וכמובן, יצירתיות וחדשנות.

לעט צללית המזכירה חללית מספרי ז'ול ורן והוא כולל 99 חלקים, ובהם "כַּן שיגור" – רגליים הנפתחות מגוף העט ומאפשרות לו לעמוד על זנבו כטיל מוכן לשיגור. כתוספת מצורפים "משטח שיגור", המשמש גם תיבת אחסון לעט, ודמות אסטרונאוט מגנטית זעירה.

העט עשוי מסגסוגת, כשבאזורים מסוימים בגוף ה"חללית" הגימור מתחלף בין מט, המושג על ידי ציפוי רותניום, למבריק, המושג על ידי רודיום. העיצוב כולל, כמובן, מוטיבים חוזרים מהעולמות של המותגים השותפים ביצירה, כמו למשל הצללית המשושה של עטי קאראן ד'אש.

מדובר במהדורה מוגבלת של 198 יחידות, בשתי גרסאות של עטים נובעים, ועוד 99 יחידות של עטי רולר. המכירה בישראל נעשית כנגד הזמנה מראש בלבד.

 

שורה תחתונה: לא מהעולם הזה

מחיר: 85 אלף שקל

Caran d’Ache + MB&F AstrographCaran d’Ache + MB&F Astrograph

לגעת בקשת

Visconti Pininfarina Iridium

 

Visconti Pininfarina IridiumVisconti Pininfarina Iridium

זו אינה הפעם הראשונה שבה שני ענקים נפגשים כדי ליצור חדשנות. בעולם כלי הכתיבה היתה זו יצרנית עטי היוקרה ויסקונטי אשר חַברה למעצב העל פינינפארינה (המוכר מאוד בעולם עיצוב הרכב ואחראי, בין השאר, לכמה מהיצירות המרשימות של פרארי ולמבורגיני) והצליחה לחדש, אם זה בזכות שימוש בחומרים אקזוטיים חדשים כמו פלדת פחמן-גרפיט או על ידי טיפול ייחודי (מעולם הפורמולה 1) באלומיניום הנקרא נַנופּרום, אשר הופך את האלומיניום לקשיח כמו פלדה אבל שומר על משקלו הקל. באותה מהדורת אלומיניום פוּתַח גם מנגנון מגנטי לשליפת הציפורן של העט הנובע – מנגנון שמומחים רבים טוענים כי אינו נופל במורכבותו מזה של קליבר בשעון עילית.

הפעם הולידה החבירה בין ויסקונטי ופינינפארינה את דגם "אירידיום". די במבט אחד בכלי הכתיבה הזה כדי להבחין באפקט המרהיב, שנקרא Iridescence (אין לזה ממש תרגום בעברית מלבד "ססגוני") – זו התופעה שבה חומרים מסוימים משנים את צבעם בזווית ראייה מסוימת, בהתאם לספקטרום הצבעים הנראה לעין. תופעה דומה לזו של קשת בענן וגם של בועות סבון לפני התפקעותן.

יצרני העט הצליחו ליצור מתכת בעלת אפקט דומה לקשת בענן. החומר, המכונה Avional Iridium, גם מצטיין בעמידות יוצאת דופן בפני שריטות, אשר עלולות לפגום ביופיה של התופעה. דגם אירידיום מוצע במהדורה מוגבלת – 388 יחידות של עטים נובעים ועטי רולֶר.

שורה תחתונה: אֵינסוֹף גוונים של חדשנות 

המחיר: 1,700 אירו

 

Visconti Pininfarina IridiumVisconti Pininfarina Iridium

לכתוב כמו גדול

Montblanc Writers Edition William Shakespeare

Montblanc Writers Edition William Shakespeare Montblanc Writers Edition William Shakespeare

לחברת מונבלאן, יצרנית עטים, שעונים ומוצרי יוקרה נוספים, יש סדרה של כלי כתיבה הנקראת Writers Edition ומוקדשת כמחווה לסופרים הגדולים מכל הזמנים. הסדרה, בעלת היקף ייצור מצומצם מאוד, החלה להיווצר בשנת 1992 ומאז, מדי שנה, מתווספת מהדורה חדשה, בכל פעם לסופר ויוצר אחר.

השנה השיקה החברה מהדורה המוקדשת לוויליאם שייקספיר, מגדולי המחזאים, אם לא הגדול שבהם, לציון 400 שנה למותו. שייקספיר הביא להמונים את הקונספט של מודרניות, יצירה ורעיונות, העשיר את השפה האנגלית וגרם לרבים אז, וגם היום, לחשוב אחרת. מונבלאן מזדהה עם רבים מהערכים שלו ומחידושי השפה והתפיסה שיצר.

המהדורה כוללת שלושה סוגי עטים – נובע, כדורי ורולר – ולכולם מאפיינים משותפים: כיסוי (Cap) שעליו מתנוססת חתימתו של שייקספיר, והוא בצורת מתומן בעל שמונה צלעות, כמספר הצלעות של במת תיאטרון גלוב ההיסטורי שבלונדון. לתֶפֶס עיצוב המזכיר את עגיל הטבעת שהיה כה מזוהה עם שייקספיר. בחרטום יש טבעת בת שבע צלעות עם סמלים ממחזותיו של שייקספיר – ורד ולהב, גולגולת, כלי שחמט, כתר, מגן, עב סערה, זר דפנה.

גם לצבעי העטים, שחור-לבן, יש משמעות: כאשר הוצג בגלוב מחזה טרגי הונף על הגג דגל שחור, וכשהוצגה קומדיה הדגל היה לבן. הטקסטורה בגוף הלבן של העט מזכירה את זו של הנוצה בקולמוס שבו נהג שייקספיר לכתוב.

 

שורה תחתונה: מחזה מרהיב עין

 

מחיר: החל ב-4,116 שקל ועד 21,756 שקל

 

עיצוב על-זמני

Visconti Watermark Demo

Visconti Watermark DemoVisconti Watermark Demo

הנה עוד עט חדש של ויסקונטי, והפעם אחד שזכה בתואר "Trophèe du Design 2016" על העיצוב המוצלח ביותר של השנה בעולם של כלי הכתיבה. העט, Watermark Demo, מוצע בשתי גרסאות – נובע ורולֶר, והוא מהווה מיזוג בין העבר העשיר של ויסקונטי והחזון של החברה לגבי העתיד.

גוף העט שקוף ומעוטר ברקמת כסף מעוצבת ועדינה (אפשר לעצב ללקוח עט זהה עם רקמת זהב 18 קראט). ויסקונטי החלה ליישם את צורת הגימור המרהיבה הזאת לפני יותר מ-20 שנה בכמה וכמה מדגמי העטים הנחשבים יותר שלה, וככל שנקפו השנים עלתה המיומנות והאיכות של ביצוע אותו עיטור מורכב. הטכניקה הזאת, הנקראת Filigree, דורשת הקצאת משאבים רבים כדי להביא לידי מימוש צורות וטקסטורות מורכבות. בקולקציה הנוכחית נעשה שימוש ברקמת הכסף כדי לבנות על גוף העט השקוף תבנית המזכירה את ה-V בלוגו של ויסקונטי.

החברה נאמנה למסורת העתיקה של גילדות בעלי המלאכה של פירנצה, מקום מושבה, ומבטאת את אמנותה דרך יצירות מקוריות בעבודת יד. קולקציית Watermark מביאה בעיני החברה לידי ביטוי את מיטב היכולות האמנותיות והאוּמנותיות שלה. והמטרה? ליצור חפץ בעל ערך אספני שיישמר לדורות הבאים.

עטי Watermark Demo מיוצרים במהדורה מוגבלת בת 888 יחידות בלבד.

 

שורה תחתונה: לכתוב ולהחזיק בכספת

מחירים: עט נובע – 7,400 שקל, עט רולר – 6,400 שקל

Visconti Watermark DemoVisconti Watermark Demo