סיגרים› מוצרי יוקרה לחובבי הסיגר

חזור אחורה »

שאיפות גבוהות

מאת: כפיר מרשק צילום: יצרנים

שתף ב:

תנו כבוד לקיסר

מותג Imperiali מציג: היומידור היקר בעולם – Emperador

האותיות Imperiali משמשות כמקלדת להקשת הקוד הסודי. בהקשה נכונה של הקוד גלגלי השיניים מסתובבים והמכסה העליון נפתח באיטיות. אז נחשפים 24 סיגרים שנוצרו במיוחד בעבור המותג, וכל אחד מהם עטוף בארבע שכבות זהב טהור

מותג Imperiali מציג: היומידור היקר בעולם – Emperador

שני מעצבי-על צעירים משוויץ, David Pasciuto ו-Stephane Nazzal, שיסדו לפני שנתיים את Imperiali, כיוונו הכי גבוה שאפשר: ליצור לאנשים האמידים ביותר דרך חדשה ליהנות מסיגר. והדרך הזאת מתחילה ב...יומידור.

18 אלף שעות אדם ו-27 כישורים מקצועיים שונים נדרשים לייצור היומידור, Emperador (קיסר) שמו, וקצב הייצור יהיה 12 יחידות בשנה בלבד. במרכז היומידור מותקן שעון שוויצרי, עבודת יד של Fabrice Thuler, עם טורביון 60 שניות. זה הטורביון הראשון בעולם בעל מערכת מתיחה אוטומטית, שמובנית בתוך השעון ומאפשרת לו לפעול בדייקנות וברציפות, ללא התערבות ידנית. מסביב לטורביון ניצבות אותיות המותג Imperiali, המשמשות כמקלדת להקשת הקוד הסודי לפתיחת היומידור. בהקשה נכונה גלגלי השיניים מסתובבים והמכסה העליון נפתח באיטיות ובהדרת כבוד. או אז נחשפים 24 סיגרים שנוצרו במיוחד בעבור המותג. כל אחד מהם עטוף בארבע שכבות זהב טהור ומתומחר בכ-1,200 דולר.

כדי למלא את תפקידו נאמנה, פותחה בשביל היומידור מערכת יחידה בסוגה, אשר שומרת – בלי כל התערבות חיצונית – על רמת לחות וחום מושלמת עבור הסיגרים.

אביזרי חובה לעישון הסיגר הם חלק אינטגרלי מ-Emperador: הנחת הסיגר על יחידת הקוטם מפעילה סדרת מנועים, שממקמים את הסיגר מול קרן לייזר אדומה אשר מסמנת את קו החיתוך הרצוי, בטרם הפעלת הגיליוטינה או הפאנץ' הפנימיים. אחרי הצתה בלהביור תלת-ראשי מובנה תתעניינו ביחידת המאפרה: זו מצוידת בחיישנים ונפתחת רק כשמקרבים את הסיגר, ונסגרת מיד לאחר שהאפר נשר לתוכה.

שורה תחתונה: הטופ של היוקרה  

מחיר: מיליון דולר

המצאת הפירמידה

יומידור The Pyramid של האמן יענקל גינזבורג

בעודו עורך ניסויים בחומרים גילה גינזבורג את יתרונות האקריליק, ונשבה בקסמו וביכולת שלו להעביר את משחק הצבעים והאור. האקריליק גם סופח את טמפרטורת החדר, ומכיוון שאינו חומר נקבובי, הלחות נשמרת בתוכו זמן ארוך

יומידור The Pyramid של האמן יענקל גינזבורג

יענקל גינזבורג הוא אמן ונדבן אמריקאי, שבמשך עשרות שנים משלב בצורה מעוררת השראה בין אמנות ליחסים בינלאומיים. הוא נולד ב-1945 בקזחסטן (ברית המועצות), עלה ארצה בגיל 12, פה התחנך ושירת בצה"ל. אך קודם לכן, כבר בגיל 14, הוא התקבל ללימודים אקדמיים של אמנות במלגה מלאה.

כישרונו הבולט, הכריזמה והשאיפה המתמדת לגמוע את העולם הביאו את גינזבורג לארצות הברית, שם החל להתפתח כאמן, ובהמשך – כנדבן פעיל מאוד. צילומים רבים מעברו מספרים על פעילותו וקשריו עם אישים כמו יצחק רבין, הנרי קיסינג׳ר, מנחם בגין ואנואר סאדאת. אך קודם כל – האמנות. יום אחד, בעודו עורך ניסויים בזכוכית ובפוליאסטר, גילה לעצמו את האקריליק הרב-ממדי ומיד נשבה בקסמו של החומר וביכולת שלו להעביר את משחק הצבעים והאור. לאחר שהתבקש ליצור יומידור עבור לקוח אמיד, החליט לבצע זאת מהחומר שהוא מכיר היטב. אקריליק סופח ומשמר את טמפרטורת החדר, ומכיוון שאינו חומר נקבובי, הלחות נשמרת בתוכו זמן ארוך.

מעבר להיותו יצירת אמנות מהפנטת, היומידור מצויד באבזרי לחות שתואמים את היוקרתיות שלו, ואף במגירה נשלפת עבור הקוטם. גובהו 43 ס"מ והוא יכול להכיל 75-50 סיגרים. כל יומידור הוא עבודת יד של האמן, ולכן מקורי בצבעיו.

שורת תחתונה: הפירמידה היפה ביותר שיהודי אחד יצר

מחיר: 45 אלף דולר

כורסת אפיסיונדו

כורסה לעישון סיגר של El Purista

העור של ריפוד הכורסה עבר גימור אשר משמר את הפיגמנט הטבעי שלו ומותיר אותו חלק ורך למגע. גוף הכורסה נבנה מעץ בוק בן 120 שנה. המגירות הנשלפות מתוך משענות היד עשויות מעץ ארז ספרדי

כורסת אפיסיונדו כורסה לעישון סיגר של El Purista

"זיהוי הצורך הוא בסיס לעיצוב טוב", אמר מעצב אמריקאי אגדי של תחילת המאה ה-20, צ'ארלס איימס. האמירה הזאת משמשת גם היום מוטו וכלל מקצועי חשוב לאדריכלים ולמעצבים רבים.

רודריגו גונזאלס, אדריכל צ'יליאני, ואלכסנדר סאור, עורך דין גרמני חובב סיגרים, זיהו במשותף את הצורך בכורסה ייעודית לעישון סיגר, ואת ההשראה לעיצובה ראו, לדבריהם, בעלי כותרת נפתחים של פרח ובתיבת יומידור פתוחה לרווחה. העור של ריפוד הכורסה עבר גימור אנילין, אשר משמר את הפיגמנט הטבעי של העור ומותיר אותו "נושם", חלק ורך למגע. גוף הכורסה נבנה מעץ בוק בן 120 שנה שהגיע מגרמניה, מיער בר קיימא (יער שבו כנגד כל עץ שנכרת נוטעים עץ חדש). החלק העליון הוא פורניר עץ אגוז. המגירות הנשלפות מתוך משענות היד עשויות מעץ ארז ספרדי ומקנות לכורסה את הניחוח המוכר של היומידור וסביבתו. מגירות אלה, על המחיצות והמבנה שלהן, הותאמו במיוחד לצרכיו של מעשן סיגרים – בעבור הלאונג'ים או מועדוני הסיגרים, או לבני המזל בעלי טרקלין סיגרים פרטי בביתם.

כורסה זו, בדיוק כמו הסיגר שאנו מעשנים, מיוצרת (אם כי בגרמניה, ולא בקריביים) בעבודת יד, הדורשת מיומנות ודיוק מרביים. הכורסה הוצגה לראשונה בתערוכת InterTabac בדורטמונד השנה.

שורה תחתונה: ליהנות מסיגר בלי לזוז מהכורסה

מחיר: 6,000-2,500 אירו

כל ההפתעות בארון

Bacco e Tabacco – ארון-בר של Agresti

הרהיט היוקרתי הזה הוא למעשה בר המצויד בכל מה שמארח למופת צריך: מקרר יין ל-12 בקבוקים, 16 גביעי קריסטל מגולף בעבודת יד, אביזרי יין, מגירה עם תיבת יומידור ל-30 סיגרים, וגם צ'יפים וקלפי פוקר

כל ההפתעות בארון Bacco e Tabacco – ארון-בר של Agresti

Agresti היא חברה איטלקית משפחתית המייצרת מתקני אחסון יוקרתיים – מקופסאות תכשיטים אלגנטיות ועד ארונות כספת רב תכליתיים. "כשאנו מסתכלים סביבנו", אומרים היום במשפחה, "אנו רואים כי יוקרה נחשבת מונופול של השמות הגדולים, שיש להם רשתות בכל העולם ובהן מציגים את אותן סדרות עם אותם מוצרים. אך הכמויות והגודל מרחיקים אותן מלעסוק בעידון היצירה, בדייקנות הביצוע, באמנות. לכן אנו מאמינים שהיוקרה – זו האמיתית – נמצאת בחברות כמו שלנו, המסוגלות להציע מוצרים מקוריים ולהתאימם במדויק לצרכים שלכם".

ההתחייבות הזאת למקוריות ולדיוק באה לידי ביטוי בארון המסתורי Bacco e Tabacco. שילוב של עץ בוקיצה, שורש עץ ברייר (המוכר כל כך למעשני המקטרת) ומהגוני, בחלק החיצוני, יוצרים מראה קלאסי ומסקרן – מה מסתתר שם בפנים? פתיחת הדלתות לשני הצדדים חושפת את מהות הארון – זהו בר המצויד בכל מה שמארח למופת צריך: מקרר יין ל-12 בקבוקים, מתוצרת גרמנית Liebherr, ובו הטמפרטורה ניתנת לתכנות מחמש עד 20 מעלות; 16 גביעי קריסטל מגולף בעבודת יד; אביזרי יין; מגירה ובה תיבת יומידור ל-30 סיגרים; צ'יפים וקלפי פוקר; קוביות וכוס להטלתן. כל התכולה נפרשׂת בצורה אלגנטית, יוקרתית ומושכת את העין,וניכר כי מיקומו של כל פריט נקבע אחרי מחשבה רבה וביצוע מדויק.

הארון Bacco e Tabacco מיובא לישראל על ידי חברת AltaGamma.

שורה תחתונה: תיבת אוצר לבילוי ביתי

מחיר: 30 אלף דולר