מן המזקקה› קלאסיקה אלכוהולית

חזור אחורה »

משקאות אלכוהוליים קלאסיים לקבל את השנה החדשה

מאת: מיכאל בן יוסף WM צילום: יצרנים

שתף ב:

מיליוני הבועות המיניאטוריות מבקשות לעזוב את הכוס, מפזרות בושם אמיתי, ריחני ולימוני, בושם פרחוני ירוק, מלא שמרים, חמאה ופסיפלורה, ברעננות מעוררת ונעימה.

 

בונד מבין עניין

BOLLINGER Champagne Extra Brut Cuvee R.D. 2000

 

ארץ ייצור: צרפת    תקופת יישון: שנים רבות     מחיר: 1,000 דולר   

בונד מבין עניין BOLLINGER Champagne Extra Brut Cuvee R.D. 2000 בונד מבין עניין BOLLINGER Champagne Extra Brut Cuvee R.D. 2000

השמפניה של הגדולים מופיעה בכל סרט של ג'יימס בונד. הסוכן 007 ידוע כמי שצמא לבולינג'ר. האם זה מוכיח על טיב? במקרה זה, בהחלט כן.

ככלל, שלושה זני ענבים משמשים לייצור שמפניה: שרדונה, פינו נואר ופינו מונייה. אך לא לכל שמפניה משתמשים בכל השלושה הללו. ה-R.D. 2000, למשל, מיוצרת מענבי פינו נואר (63%) ושרדונה (37%), עם הקפדה על איכויות של בצירים מובחרים כ-Grand Crus (76%) ו-Premiere Crus (24%), מה שמעיד על ההשקעה היסודית והיקרה בייצור יין זה.

בקבוק שמפניה, כל שמפניה, עובר תהליך ארוך עד שהוא ראוי להיות מוגש לשולחנו של הלוגם. ב-R.D. התהליך ארוך במיוחד, שכן שמפניה זו דורשת שנים רבות בבקבוק. יש לזכור שהתהליך כולו קורה באותו בקבוק שמוגש לשולחן. כן, בקבוק מיוחד, בעל יכולות: הוא עבה יותר, חזק יותר מכל יתר בקבוקי היין, וחשוב מכל – אטום בפקק שעם מיוחד, בעל שלוש שכבות, עם סגר ביטחון מחוט מתכת, שמונע מהיין "לירות" את הפקק באופן פתאומי ובלתי מבוקר.

בהיותו במעמד של אצולת השמפניה, בעל אריזה מיוחדת ומרשימה, מצאנו ב-R.D. 2000 יין 

מרשים, עם תכונות של בציר מיוחד. מיליוני הבועות המיניאטוריות מבקשות לעזוב את הכוס המיוחדת של רידל, מפזרות בושם אמיתי, ריחני ולימוני, בושם פרחוני ירוק, מלא שמרים, חמאה ופסיפלורה, ברעננות מעוררת ונעימה. יופי של יין, נשאר על החֵך לאורך זמן.

 

בקיצור: תחשבו על לילה נוצץ. יין של חגיגה, חגיגה של יין

משקה גן עדן

HENNESSY Paradis Rare Cognac

 

ארץ ייצור: צרפת    תקופת יישון: עד 50 שנה, ולפעמים יותר    מחיר: 750 דולר

 

משקה הקוניאק מיוצר אך ורק באזור קוניאק, משלושה זני ענבים: אוּני בלאן, פוֹל בלאנש וקולומבר. לא רק הזנים חשובים, גם מיקומם במפת כרמי קוניאק מקנה למשקה את דירוגו

 

HENNESSY Paradis Rare CognacHENNESSY Paradis Rare Cognac

לפני כ-300 שנה קצין אירי בשם הֶנֶסי, אשר שירת בצבאו של מלך צרפת לואי ה-15, הקים באזור קוניאק שבצרפת את המזקקה הנושאת את שמו, ומאז ועד היום נעשה השם הזה מילה נרדפת למשקה ברמה עילאית. בעצם, הנסי הוא יותר ממשקה, הוא מושג של גודל והצלחה. יותר מ-50 מיליון בקבוקים (לא רק קוניאק) נמכרים מדי שנה בכל רחבי העולם.

משקה הקוניאק מיוצר אך ורק באזור קוניאק, משלושה זני ענבים המאושרים על ידי השלטונות: אוּני בלאן, פוֹל בלאנש וקולומבר. לא רק הזנים חשובים, גם מיקומם במפת כרמי קוניאק מקנה למשקה את דירוגו.

הפאראדי "שלנו" מגיע מתת-אזור Grand Champagne (אין קשר למשקה השמפניה), מהכרמים הטובים והנבחרים של האזור. הפאראדי שבאו אחריו נולדו בכרמים של תתי-האזורים Petite Champagne, Borderies ו-Fins Bois, שמילאו את החסר. 

משקה שמוגדר "Paradis" (גן עדן) הוא סיפור בפני עצמו. לאחר התבגרות והתיישנות במשך שנים ארוכות (לעתים מעל 25 שנה) בחביות עץ אלון בגדלים שונים, הקוניאק המבוגר ביותר מופרד מהשאר ומועבר לבקבוקי Demijohn בעלי קיבולת של כ-25 ליטר, במרתף מיוחד, לתקופת השתפרות נוספת, שבה המשקה אינו בא במגע עם חמצן (להבדיל מחביות). לכמה זמן? הרבה מאוד. כמה בדיוק? אף אחד לא מגלה, אף אחד לא יודע.

המשקה בגוון ענברי אלגנטי, מאוזן ומורכב. הניחוחות העשירים משחררים את כל הטוב שצברו במשך עשרות שנים. פרחים אדומים, וניל, תבלינים, פלפל, ועוד פעם פרחים. אינסוף ניחוחות וטעמים. מתיקות עדינה בגמר אינסופי.    

 

בקיצור: לטעום פאראדי זה ניסיון לחיים

 

 

כריש מהקריביים

EL TIBURON Old Jamaica Rum XO Cigar Blend

 

ארץ ייצור: ג'מייקה    תקופת יישון: שבע שנים לפחות    מחיר: 189 שקל (לבקבוק 700 מ"ל)

 

שימוש נרחב בחביות עץ אלון אמריקאי עם עבר של וויסקי, יחד עם חביות אלון של בורבון מקנטאקי, כל זה למשך שבע שנים לפחות, מוסיף למשקה ממד עגול ומוגדר 

 

קנה הסוכר, חומר הגלם העיקרי של הרום, אוהב מאוד מים וחום, ואלה קיימים בשפע בג'מייקה. גידול קנה הסוכר הוא תורה בפני עצמה, הקשורה – כמו בגפן – למיקום המטע, לאקלים ולקרקע. יש ארצות או אזורים טובים יותר או פחות, ולכל אחד מהם זן של קנה סוכר משלו.

הקנים, לאחר שהם נקצרים, עוברים "שבירה", שבה המיץ הופך לדִבשה (מולַסה). הנוזל המתוק מאוד מדולל עם מים, עובר תהליך תסיסה במשך כמה ימים, ולאחר מכן תהליך זיקוק, כמו כל יין אחר. מאחר שאופן ההתבגרות של המשקה קובע את תכונותיו הסופיות, בחירת החבית חשובה ביותר. העץ נותן לרום החדש את הניחוחות, הצבע והמורכבות.

שימוש נרחב בחביות עץ אלון אמריקאי עם עבר של וויסקי, יחד עם חביות אלון של בורבון מקנטאקי, כל זה למשך שבע שנים לפחות, מוסיף למשקה ממד עגול ומוגדר. הרום הזה, על 46 אחוזי האלכוהול שלו, מוגש בבקבוק עטוף בשק בד ייחודי ועליו סמל הכריש.

טעמנו מבקבוק Bottle certification no. e 9343  Special Edition – Extra aged. רום בצבע ענבר יפה, פותח באקורד חזק של טעמים וניחוחות חזקים של סוכריות Butterscotch, ובהמשך – בננה אפויה, וויסקי שרוף ועוד מתיקות עדינה.        

איך שותים רום?

·      נקי, בכוס Snifter, עם פיסת קליפת לימון.

·      על קוביות קרח, עם מעט מיץ לַיים או נקי.

·      עם קולה או מיץ תפוזים, על קוביות קרח.

 

בקיצור: משקה חזק ומוגדר היטב. אידיאלי גם לקוקטיילים

 

EL TIBURON Old Jamaica Rum XO Cigar BlendEL TIBURON Old Jamaica Rum XO Cigar Blend

 

החבר הצמוד של כבד האווז

SEMPE Armagnac Grande Reserve XO

 

ארץ ייצור: צרפת    תקופת יישון: עשר שנים לפחות    מחיר: 299 דולר

 

תהליך הייצור דומה מאוד לזה של הקוניאק, אך קצר יותר: זיקוק אחד בלבד, ובעזרת אביק שונה, בעל צוואר מקוצר, על מנת לשמר את הניחוחות והטעמים של הטרואר המקומי

 

לארמניאק סֶמפֶה לא רק שם, יש לו גם כתובת וסיפור אישי. הוא נולד בחלק הדרום מערבי של צרפת, בעיירה Villeneuve de Marsan שבמחוז גסקוני, שבו גדלו, חיו ולחמו שלושת המוסקטרים. כאן הכל מתנהל על בסיס כבד אווז – מארוחת הבוקר ועד למנה האחרונה שאחרי ארוחת הערב. כבד אווז, וארמניאק.

היה לי הכבוד להכיר את האדון סמפה, איש מיוחד, לוחם מחתרת לשעבר וחבר באספה הלאומית הצרפתית. יום שלם הסתובבתי במזקקה שלו, למדתי את הנושא, הרחתי, טעמתי, אכלתי וטעמתי מחדש, חזרתי למלון מלא כבד אווז וארמניאק משנת בציר 1962, מחבית מיוחדת השמורה לאנשים חשובים. כן, באותו יום הרגשתי איש חשוב.

תהליך הייצור דומה מאוד לזה של הקוניאק, אך קצר יותר: זיקוק אחד בלבד, ובעזרת אביק (בלועזית, Alembic. כלי מיוחד לזיקוק נוזלים) שונה, בעל צוואר מקוצר, על מנת לשמר את הניחוחות והטעמים של הטרואר המקומי. זני הענבים לייצור הארמניאק זהים או קרובים לאלה של הקוניאק – אוּני בלאן, פוֹל בלאנש, קולומבר, בַקוֹ – בתוספת שמות מקומיים.

גיל המשקה הרשום על הבקבוק מציין את גילו של המשקה הצעיר ביותר בממסך. לדוגמה, ממסך של 18 שנה יכול לכלול ארמניאק בן 50 שנה. על אף הדמיון ביניהם, ארמניאק לא שותים בכוס של קוניאק, כי אם בכוס בעלת פתח מוקטן, כמו כוס שמפניה, כדי שהניחוחות האופייניים לא יתנדפו.

המשקה, בעל צבע ענברי, מפיץ ניחוחות של אדמה חרושה ועץ קלוי חזק, עם טעמי טופי, שוקולד, דבש, מעט פלפל שחור ונוגט מתקתק. דיז'סטיף מצוין לאחר זלילה בשרית.

 

בקיצור: משקה בעל יכולות, מפגין נוכחות

SEMPE Armagnac Grande Reserve XO SEMPE Armagnac Grande Reserve XO

קסם התפוח

DARON Calvados Pays d’Auge XO

 

ארץ ייצור: צרפת    תקופת יישון: 18 שנה לפחות    מחיר: כ-97 דולר

 

לאחר תהליך הזיקוק הכפול המשקה מוכנס לחביות על פי דרגת הטיב. ה-XO בן ה-18 שנה מוצא את מקומו בחביות עץ אלון, ממש כמו יין, ושם הוא שוהה עד תאריך המילוי המתוכנן, כלומר, 18 שנה

 

קלבדוס הוא ברנדי תפוחים ואגסים, ו-Pays d'Auge הוא לא רק חלק משם המוצר, אלא גם שמו של אזור בקצה הצפוני של חבל נורמנדי שבצרפת, לא רחוק ממקום נחיתת כוחות הברית במלחמת העולם השנייה. זהו אזור אידיאלי לגידול תפוחי עץ ואגסים על אדמה עשירה, באקלים ימי עם הרבה גשם.

בביקורי האחרון במקום עשו לי הצגה ממש, בכלים העתיקים של המזקקה. כדי להצטרף להדגמה חייבים כמובן להגיע בזמן הקטיף, שהוא מקביל לעונת בציר הענבים. הפירות מוכנסים אל בין אבני רחיים עתיקות יומין ונטחנים בצורה מכנית. תפוחי עץ ואגסים שנראים "ברָרה", אך התוצאה הסופית מרשימה. המוצר הטחון, שנראה כמו דייסה מכוערת למדי אך ריחנית, מועבר למכלי תסיסה איטית והופך ליין לא טעים, ולאחר כארבעה שבועות מועבר למכלי זיקוק (Alembic), לזיקוק כפול. המשקה החדש מוכנס לחביות על פי דרגת הטיב. ה-XO בן ה-18 שנה מוצא את מקומו בחביות עץ אלון, ממש כמו יין, ושם הוא שוהה עד תאריך המילוי המתוכנן, כלומר, 18 שנה.

לפי החוק המקומי, 87 זנים של תפוחי עץ ו-29 זני אגסים מאושרים לשמש בסיס לקלוודוס. מכל אלה, הזנים המקובלים ביותר הם: Rembault, Bisquet Rouge, Rouge Duref ו-Domaine.

המשקה, בגוון ענבר, בעל צמיגות גבוהה (42%) שנותנת גוף טוב. מפיץ לכל עבר ארומות עזות של תפוחי עץ בתנור, וניל, קינמון ותבלינים, אשר משתנות במהלך הטעימה. למרות אחוזי האלכוהול הגבוהים, הטעם עדין, חלק וקרמלי, מתקתק וטעים. מומלץ להגיש בכוסות של קוניאק, בטמפרטורה 18-15 מעלות.

 

בקיצור: מיועד לאוהבי החיים הטובים, שמבינים במשקאות

 

DARON Calvados Pays d’Auge XODARON Calvados Pays d’Auge XO

משקה האלים

BALLANTINE Blended Scotch Whisky Aged 17 Years 

 

ארץ ייצור: סקוטלנד    תקופת יישון: 17 שנה    מחיר: 90 דולר

 

הכבול (Peat), הקרקע שנבנית עם השנים כתוצאה מריקבון הצמחייה הסביבתית, נשרף בתהליך הייצור ומקנה למשקה ניחוחות וטעמים ייחודיים מאוד של יישון עם רקע קרקעי, אדמתי, מורכב ואופייני  

 

ג'ים מורי (Jim Murray), "מר וויסקי" העולמי, מחבר "התנ"ך של הוויסקי", הכריז בשנת 2010 על הבלנטיין בן ה-17: "World whisky of the year – Nectar of Gods". וההכרזה הזאת היא לא סתם מחמאה, אלא תוצאה של טעימות חוזרות ונשנות של רוב סוגי הוויסקי בעולם.

יש משהו בוויסקי של בלנטיין, משהו בממסך שלו, שאנשים חוזרים ורוצים עוד. הוא תמיד ממסך, תמיד משלושה מקורות ידועים ומוכרים – Miltonduff, Glenburgie ו-Scapa – שלוש מזקקות ידועות בטיב ה-Single malt שלהן.

אבל האמת היא, שהגורמים שמשפיעים על טיבו הסופי של הוויסקי הם הגאוגרפיה והאקלים, ובעיקר מקור המים. מי מעיין, מי נחל מתוקים, מים רכים טבעיים, הם חלק מהסוד. הכבול (Peat), שהוא סוג הקרקע שנבנית עם השנים כתוצאה מריקבון הצמחייה הסביבתית, נשרף בתהליך הייצור ומקנה למשקה ניחוחות וטעמים ייחודיים מאוד של יישון עם רקע קרקעי, אדמתי, מורכב ואופייני.   

לוויסקי הזה מתיקות עדינה מיוחדת וניחוחות של אש דולקת ולחם אפוי טרי. הוא בעל גוון ענברי זהוב, עם טעם קל של קרמל וניחוח של טבק מקטרת ברקע. אף על פי שאחוזי האלכוהול גבוהים, המשקה פשוט מלטף. מין סלט פירות מיובשים, שקדים קלויים וקינמון, עם סיומת ארוכה ומוגדרת. וויסקי מיוחד, עדין, מתאים בסיום כל ארוחה ולעתים גם כאפריטיף.

 

בקיצור: ג'ים מוריי אכן צדק. משקה גדול

 

BALLANTINE Blended Scotch Whisky Aged 17 Years  BALLANTINE Blended Scotch Whisky Aged 17 Years

לחיי הנשיא

JEFFERSON Presidential Select 21 Years Old Bourbon

 

ארץ ייצור: קנטאקי, ארה"ב    תקופת יישון: 21 שנים    מחיר: 130 דולר

 

בחירת החביות ודרגת היישון שלהן קובעת את הניחוחות והטעמים הסופיים, אך היד המכוונת היא תמיד של המאסטר בלנדר, ומורגשת בכל לגימה

 

תומס ג'פרסון (או TJ, כפי שנהג לחתום על יינותיו), הנשיא השלישי של ארצות הברית, מדען, אדריכל, מתמטיקאי, מוזיקאי, משפטן וחקלאי, קשור ישירות לגפן וליין, לתירס ולוויסקי, זכה ברבות הימים למשקה על שמו, משקה מכובד כמוהו.

המונח בורבון הוא במקורו צרפתי, על שם שושלת המלכים לבית בורבון, שבתקופת שלטונה הוחל בייצור וויסקי, אך למעשה, זהו וויסקי שמקורו אמריקאי, במדינת קנטאקי, שבה – לדברי המקומיים – התירס טוב יותר. צודקים.

על פי חוקי המדינה, כל וויסקי מקומי חייב לכלול 51% תירס לכל הפחות, אך בפועל אחוזי התירס גבוהים בהרבה. שני חומרי גלם נוספים המשמשים לייצור הוויסקי בורבון הם שיפון ושעורה. הסוד הגלוי של הצלחת הממסך הוא האיש הממונה על כך, שתפקידו לקבוע את ההרכב של הבורבון, הלוא הוא המאסטר בלנדר Trey Zoeller. נכון, בחירת החביות ודרגת היישון שלהן קובעת את הניחוחות והטעמים הסופיים, אך היד המכוונת היא תמיד של המאסטר בלנדר, ומורגשת בכל לגימה.

הוויסקי בצבע ענבר כהה, נוטה לחום. הוא בעל צמיגות גבוהה ומכיל הרבה אלכוהול (47%), משחרר ניחוחות וטעמים מורכבים של וניל, קינמון, דבש, קרמל ותירס בשל, עטופים בווילון שקוף של עשן אלון שרוף. מפתיע עד כמה מהר לאחר הלגימה הראשונה, הקשוחה, הוויסקי נפתח ומלטף את החושים הרדומים.

חותמת שעווה אדומה, שבה מוטבעות האותיות JPS (ראשי תיבות של Jefferson Presidential Select), המתנוססת על הבקבוק, מהווה מבחינה מסחרית מעין חותמת איכות למוצר.  

 

בקיצור: וויסקי משובח, בעל טעמים וניחוחות ייחודיים משלו

JEFFERSON Presidential Select 21 Years Old Bourbon JEFFERSON Presidential Select 21 Years Old Bourbon

צעיר לנצח

KOPKE 1985 Vintage Port

 

ארץ ייצור: פורטוגל    תקופת יישון: שנתיים-שלוש    מחיר: 75 דולר

 

היין הצעיר מקבל בעת התסיסה תוספת ברנדי, וכך הוא מתחזק באחוזי האלכוהול. היין המובחר שוכן לו בחבית במשך שנתיים-שלוש ומבוקבק בלי סינון, עם המשקע שצבר, כדי לשמר את הפירותיות והמתיקות הטבעיות שלו

 

השנה חגג בית הפורט קוֹפקֶה 376 שנים של ייצור יין פורט. היקב ממוקם על גדת נהר Duoro, המגיע מספרד וגולש במפלים אל העיר הפורטוגלית אופורטו, בירת יין הפורט העולמית, בדרכו אל האוקיינוס האטלנטי. יצרן הפורט הוותיק בעולם, The House of Port Kopke, שומר על המסורת וממשיך לנפק יינות בעלי דירוג ורמה.

לייצור פורט אושרו אמנם, על פי התקנות בפורטוגל, 80 זנים של ענבים אדומים ו-50 לבנים, אלא שבמציאות, ברוב הפורטים מתמקדים רק בכמה מובחרים ביותר: Touriga National – עֵנב יסוד, מורכב ומלא חומציות גבוהה; Tinta Franca – השומר על איזון היין ומוסיף ניחוחות פירותיים; Tinta Barroca – אחראי לסוכר, קרי אלכוהול; Tinta Roriz – שהוא טמפרניו מלא צבע; ועוד. אחוז אחד בלבד מיינות השנה מקבלים תואר וינטג', ולא בכל שנה. רק בשנים מיוחדות (אחת לשלוש שנים, בממוצע) אפשר לייצר יין וינטג'.

היין הצעיר מקבל בעת התסיסה תוספת ברנדי, בדרך כלל מאותם זני ענבים, וכך הוא מתחזק באחוזי האלכוהול, ומגיע עד כ-20 אחוז. היין המובחר שוכן לו בחבית במשך שנתיים-שלוש ומבוקבק בלי סינון, עם המשקע שצבר, כדי לשמר את הפירותיות והמתיקות הטבעיות שלו. לעומת כל שאר היינות, הפורט וינטג' נשמר היטב ומוסיף להתבגר בבקבוק עצמו, במשך עשרות שנים.

באוסף הצנוע שלי מצאתי בקבוק משנת 1985. היין בצבע ארגמן כהה, אינו מראה סימני גיל, מאוזן ועדיין צעיר. גוף שמור היטב, מתיקות עדינה ומרעננת, האלכוהול אינו מורגש כמעט. הרבה ליקוריץ, דובדבנים, שקדים קלויים וצימוקים. מצוין כדיז'סטיף עם גבינות ירוקות מלוחות, רוקפור או סטילטון.

 

בקיצור: יופי של יין, לאחר 29 שנים בבקבוק

KOPKE 1985 Vintage PortKOPKE 1985 Vintage Port