מן המזקקה› להגיע לידי הוואנה

חזור אחורה »

המשקה עשיר בגוף כמו גם בניחוחות ובטעמים. מלא וניל, פירות יבשים ואגוז קוקוס. כוס של רום הוואנה קלאב על שתי קוביות קרח לוקח את הלוגם לטיול בהיסטוריה הארוכה של הרום

מאת: מיכאל בן יוסף WM צילום: יצרנים

שתף ב:

Havana Club Máximo Extra Añejo RumHavana Club Máximo Extra Añejo Rum

ארץ ייצור: קובה

תקופת יישון: לא צוינה

מחיר: 1,875 דולר

עד שהכובשים הספרדים הגיעו לקובה, במאה ה-16, המקומיים שתו סוג של בירה Pulque עשויה מאגאבה. הספרדים שדרגו את מקור וטיב המשקאות, על ידי גידול קנה הסוכר המיובא מהאיים שנוספו על ידי קולומבוס לכתר הספרדי. הם ידעו שמהצמח הזה אפשר להפיק משקה טוב יותר. גם כיום קנה הסוכר משמש חומר גלם בסיסי למשקה המיוחד, הרום.

כל תייר המגיע להוואנה לראשונה מבקש לבקר בבר המפורסם El Floridita, שבו נהג לבלות הסופר הדגול ארנסט המינגווי, להביט על הכיסא הקבוע של המינגווי, האסור לנגיעה, ולהזמין – כמוהו – מוחיטו, אותו קוקטייל טעים העשוי על בסיס רום.

הרום של Havana Club מיוצר מקני סוכר בעלי דירוג גבוה (כמו שמדרגים ענבי יין). אלה, לאחר שנקצרו ידנית ובסלקציה מדוקדקת, עוברים תהליכים של גריסה וזיקוק. המשקה הסופי הוא ממסך מחביות מיוחדות של רום מובחר, כאשר כל חבית הוסיפה למשקה טעמים וניחוחות משלה. במפעל זה מייצרים רק אלף בקבוקים בשנה, מרשימים מאוד גם בעיצובם. משקה ענברי כהה, עשיר בגוף כמו גם בניחוחות ובטעמים. מלא וניל, פירות יבשים ואגוז קוקוס. כוס של הרום הזה על שתי קוביות קרח לוקחת את הלוגם לטיול בהיסטוריה הארוכה של הרום, ומחברת יחדיו טעמים וניחוחות שמותאמים לסיגר קובני מיוחד.

שורה תחתונה: ללגום ולהתרפק על הזיכרון

למשקאות אלכוהוליים מובחרים נוספים היכנסו לקישור כאן