יאכטות› עד האופק

חזור אחורה »

יאכטות פאר מנועיות חלומיות

מאת: אמיר בר שלום צילום: יצרנים

שתף ב:

עושר גדול על המים

Serene

 עושר גדול על המים Serene

תמורת חמישה מיליון דולר לשבוע שכירות תקבלו גן עדן צף אשר כולל סוויטות מגורים, אולם קולנוע, ספא, מכון כושר, בריכת שחייה של מי ים, קיר טיפוס, מצפה תת-ימי, וגם האנגר למסוק ו"חנייה" לצוללת

מי לא אוהב לחוות, ולו לזמן קצר, מעט מהווי חייהם של החשובים, המפורסמים ובעיקר העשירים? אז תמורת סכום פעוט, עכשיו גם אתם יכולים (?)...

תכירו את "Serene", היאכטה שביל גייטס, מייסד מייקרוסופט, מבלה בה מדי פעם את חופשת הקיץ שלו. כדי לבלות בה תצטרכו רק לשלם דמי שכירות בסך חמישה מיליון דולר בלבד לשבוע, ותקבלו גן עדן צף אשר כולל – מלבד סוויטות המגורים – אולם קולנוע, מועדון לילה, ספא, מכון כושר, שני מתקני ג'קוזי, בריכת שחייה של מי ים, ספרייה גדולה, ואפילו קיר טיפוס ומצפה תת-ימי. כן, ויש גם שני מנחתי מסוקים, האנגר למסוק וגם "גראז'" לצוללת.

Serene Yacht swimming pool

ה-"Serene" נבנתה על ידי מספנת Fincantieri האיטלקית והושקה ב-2011. היא אחת המֶגה-יאכטות הגדולות בעולם: 134 מטר אורך ו-18.5 מטר רוחב. מהירותה המרבית 20 קשר, מהירות השיוט 15 קשר לטווח הפלגה של 6,000 מייל ימי. היא מיועדת להשיט עד 52 אנשי צוות, ותשמח לקבל עוד 24 אורחים, בסוויטות אירוח ייעודיות. היאכטה שייכת לבעלים של מותג הוודקה סטוליצ'ניה, יורי שפלר. ומי מכם שירצה – ויוכל – לחוות את הנאות האלפיון העליון יצטרך לטוס לחופי סרדיניה, מקום עגינתה הקבוע של ה-"Serene".

שורה תחתונה:Serene זה רגוע. עם פינוקים כאלה, איך לא?

מחיר: 330 מיליון דולר

חללית ימית

Super Sport 72 M

היאכטה כוללת, בין השאר, סוויטה פרטית בגודל 128 מ"ר עם סיפון-מרפסת של 11 מ"ר, והיא בנויה להשיט 17 אנשי צוות ועוד 14 אורחים. אם תבקשו יפה, יוסיפו לכם בה גם מנחת למסוק

חללית ימית Super Sport 72 M

במבט ראשון, אם זה לא היה על המים, אפשר היה לחשוב שאולי זו ספינת חלל ולא יאכטה... כי זה הרושם הראשון שמתקבל מצפייה באבטיפוס שהציגו מספנות פאלמר ג'ונסון האמריקאיות לדגם "סופר ספורט 72 מטר". סיבי הפחם המתקדמים שמהם בנויה היאכטה מאפשרים עיצוב אווירודינמי של הגוף עצמו, כמו גם רמת ביצועים גבוהה לצד חיסכון של 30 אחוז בצריכת הדלק.

מהירותה המרבית של היאכטה 30 קשר, ועל פי נתוני היצרן, היציבות שלה גדולה פי שלושה מזו של דגמים מקבילים. יש בה סוויטה פרטית בגודל 128 מ"ר עם סיפון-מרפסת של 11 מ"ר, והיא בנויה להשיט 17 אנשי צוות ועוד 14 אורחים. אם תבקשו יפה (וגם תשלמו בהתאם), יבנו לכם ביאכטה הזאת גם מנחת למסוק.

super sportsuper sport

ה"סופר ספורט 72 מטר" היא הארוכה בדגמי הסופר ספורט של מספנת פאלמר ג'ונסון, לצד דגמים באורך 48 מטר, 42 מטר ו-35 מטר. המספנה מפעילה שלושה אתרי ייצור וניסוי: בוויסקונסין ובפלורידה שבארצות הברית, ובמונטה קרלו שבנסיכות מונקו, אהובת היאכטונרים.

שורה תחתונה: אבטיפוס מעורר סקרנות

מחיר: טרם נקבע

הסירה בבריכה

J’Ade Super-Yacht

"החנייה הצפה" היא למעשה חניון פנימי לסירת מירוץ, בתוך היאכטה, חניון שהופך בעת הצורך לבריכת מי ים סגורה. היאכטה עצמה הושקה ב-2014, ובעליה מעדיף להישאר בעילום שם

 J’Ade Super-Yacht

תכירו את היאכטה הראשונה בעולם שהציגה את קונספט "החנייה הצפה" (Floating drive-in garage). מדובר למעשה בחניון פנימי לסירת מירוץ, בתוך היאכטה, חניון שהופך בעת הצורך לבריכת מי ים סגורה. היאכטה הזאת, ששמה J’Ade Super-Yacht, הושקה ביריד היאכטות העולמי שהתקיים ב-2014 בעיר אנקונה שבאיטליה. בעליה של היאכטה מעדיף להישאר בעילום שם.

 J’Ade Super-Yachtהסירה בבריכה J’Ade Super-Yacht

הספינה כוללת ארבע סוויטות לעשרה אורחים ו-13 אנשי צוות. לרשות האורחים שעל סיפונה, כמו גם לאנשי צוותה, עומדים חדר כושר פתוח לים, אקווריום ענק וכן סאונה רטובה או יבשה, מרוצפת בפסיפס, עם חלון שקוף. בסוויטה הראשית של ה-J’Ade, במרכזו של חדר הרחצה, מוצב אמבט דמוי חצי פנינה. גם מרהיב, גם מפנק.

היאכטה בנויה מפלדה ומאלומיניום, ומידותיה הן 58.2 מטר אורך ו-10.2 מטר רוחב. מהירותה המקסימלית 16 קשר ומהירות השיוט 14 קשר, וזו תביא את הספינה לטווח 3,000 מייל ימי.   

שורה תחתונה: יאכטה חדשה עם קונספט חדש

מחיר: 60 מיליון דולר

כל הג'ז הזה

Jazz Yacht

יאכטת האבטיפוס מתאפיינת במראה "נוזלי", כזה שאמור להשתלב בים. אורכה 90 מטר, רוחבה 16 מטר ומהירותה המקסימלית 16 מייל ימי. על בסיס האבטיפוס הזה ייבנו בשלב ראשון חמש יאכטות, על פי הזמנה אישית

כל הג'ז הזה Jazz Yacht Photos: Moka Studio

שיתוף פעולה בין פירמת המעצבים הלונדונית Zaha Hadid Architects לבין מספנת Blohm+Voss מהמבורג, המתמחה ביאכטות, הוליד בשנת 2013 אבטיפוס של יאכטה מיוחדת במינה. היאכטה, שקיבלה את השם "Jazz Yacht", מתאפיינת במראה "נוזלי", כזה שאמור להשתלב בים.

בראש קבוצת המעצבים עומדת זאהה חדיד, בריטית ממוצא עיראקי, מעצבת ואדריכלית בעלת שם עולמי. חדיד היא בוגרת AA School of Architecture בלונדון, ובין עבודותיה המפורסמות: תחנת כיבוי במפעל ויטרה בגרמניה, מקפצת סקי באינסברוק, אוסטריה, המבנה המרכזי של חברת BMW בלייפציג, גרמניה, ו...כן, גם עיצוב יאכטות.

Photos: Moka Studio- Jazz Yacht

אורכה של Jazz Yacht הוא 90 מטר, רוחבה 16 מטר ומהירותה המקסימלית 16 קשר. מהירות השיוט היא 14 קשר, ובמהירות זו טווח ההפלגה הוא 5,000 מייל ימי. על בסיס האבטיפוס הזה ייבנו בשלב ראשון חמש יאכטות, שישויכו למשפחת Unique Circle Yachts. היאכטות ייבנו על פי הזמנה אישית של רוכשיהן, על ידי מעצבים שהוכשרו במיוחד להנדסה ימית.

שורה תחתונה: שיתוף פעולה שהוליד יצירה מרתקת 

מחיר: לא נקבע מחיר ליאכטות שייבנו