האנשים שמגלגלים את התעשייה› נסטור פלסנסיה ג'וניור

חזור אחורה »

הקשר הישראלי. רשמים מביקור בניקרגואה

מאת: כפיר מרשק צילום: כפיר מרשק

שתף ב:

נסטור פּלַסֶנְסְיה (Sr.), דור רביעי למשפחת מגדלי טבק מקובה, נמנה כיום עם המומחים הגדולים בעולם לענייני טבק. משפחתו ברחה מקובה בעקבות המהפכה, והמשיכה לעסוק בגידול טבק בניקרגואה. בעקבות מהפכה נוספת, הפעם של הסנדיניסטים, נאלצה המשפחה, בתחילת שנות ה-80, להעביר את העסקים להונדורס השכנה. במשך השנים היא חזרה לגדל טבק ולייצר סיגרים גם בניקרגואה, וכיום היא מחזיקי בשטחי גידול ובמפעלים בשתי המדינות. אחת ההצלחות הקשורות בשמו של נסטור פלסנסיה היא פיתוח זן טבק מיוחד בשם Habana2000, המשמש לעלי עטיף וזוכה לפופולאריות רבה. עיקר הפעילות של פלסנסיה כיום היא גידול טבק וייצור סיגרים לכמה סדרות של מותגים כגון Alec Bradley, Rocky Patel, Quesada ועוד. היקף הייצור השנתי מוערך ביותר מ-35 מיליון סיגרים, והמוכרים לקהל הישראלי הם Plasencia, Rocky Patel Edge, Alec Bradley Nica Puro, Quesada Casa Magna.

 

פלסנסיה ג'יוניור המאושר מדגים עלה מושלם פלסנסיה ג'יוניור המאושר מדגים עלה מושלם

אחד המאמְצים הנלהבים של קדמה ושל שילובה בתעשיית הטבק בניקרגואה הוא נסטור פלסנסיה. בן למשפחה שמגדלת טבק כבר יותר ממאה שנה, יודע לבחור את מהלכיו בקפידה רבה ולא נוטה להרפתקאות מיותרות. מי שנכנס היום לנעליו של נסטור האב בשטח הוא אחד מבניו, נסטור אנדרה פלסנסיה. כמגדל הטבק מהגדולים באזור, עם כ-5,500 דונם שדות בניקרגואה, כ-6,500 בהונדורס ועוד כמה בקוסטה ריקה ובפנמה, הוא מבין את הצורך בייעול מתמיד.

את ההתנסות המעשית שלו בגידולי טבק הוא החל ב-1999, עם פרויקט של גידול הטבק האורגני, כדי ליצור סיגר אורגני שלם. גידול טבק הוא לא עניין פשוט, וגידול טבק אורגני – קשה שבעתיים. לאחר לא מעט ניסוי ותהייה הוא הצליח, וכעת עובדים על שיפורים בתהליך, כדי לייעל את השיטות, וגם לשפר את התכונות המשפיעות על טעמו הסופי של הסיגר. פלסנסיה היה אחד הראשונים בניקרגואה (ועדיין מהבודדים) להכניס מערכת Calfrisa (הראשונה שהשתמשה במערכת כזאת היתה קובה, השמרנית בדרך כלל בכל הנוגע לשיטות עבודה) לתוך אסמי ה-Curing וליצור אקלים מבוקר, אחיד וצפוי מראש, של טמפרטורה ולחות אידיאליים לתהליך.

המפעל והמטה של פלסנסיה באסטלי  המפעל והמטה של פלסנסיה באסטלי

אך השינוי המהותי ביותר החל להתרחש בשנה האחרונה, כאשר בכמה מהשדות הותקנה מערכת השקיה CIG של הישראלי סטיבן בייקר, שעליו סיפרנו בהרחבה בגיליון 112. המערכת כוללת פרישׂת טפטפות, ושליטה מרכזית הן על תמהיל הדישון לכל חלקה והן על הכמות והתזמון של ההשקיה. בשדות של פלסנסיה הותקנה גם פלטפורמה ייחודית לשליטה מרחוק על כל חלקי המערכת בעזרת אפליקציה במכשיר נייד, והמשמעות היא שאפשר להפעיל את המערכת ולקבל נתונים מהשטח גם בבית באסטלי וגם בניו יורק או בשנחאי הרחוקות. ביקרנו עם בני משפחת פלסנסיה בשדות שבהם הותקנה המערכת, ומילים לא יכולות לתאר את ההתלהבות של בני המשפחה, כשהם מראים בגאווה את התוצאה המדהימה – צמחי טבק בגובה עצום, עלים רבים, בריאים ורחבים על כל צמח. לפי המראה, הטבק הוא הבטחה גדולה, וכולם מצפים לסיגר הראשון שיגולגל מטבק זה. בינתיים כבר עובדים בפלסנסיה על פרישת הטפטפות והמערכת בשאר השדות, גם בהונדורס, כולל השדות של הגידולים האורגניים, שם יוחלף כמובן הדישון הרגיל באורגני.

נסטור פלסנסיה ג'וניור (מימין), שמואל טל וסטיבן בייקר  נסטור פלסנסיה ג'וניור (מימין), שמואל טל וסטיבן בייקר

רוב מוחלט של הטבק של פלסנסיה היה מיועד עד היום לסיגרים של מותגים אחרים, בין אם גולגל במפעלי פלסנסיה או נמכר היישר לאותם מותגים. כיום, כשיש להם חברת הפצה משלהם, הם מרגישים שהגיע הזמן להרחיב את הפעילות של ייצור הסיגרים שיישאו עליהם את השם פלסנסיה, והסדרה הראשונה והיוקרתית שיצאה לשוק היא Placensia Alma Fuerte, סיגר חזק ונפלא, שמוצע בשלוש ויטולות, אחת מהן בצורת משושה: "זו הצורה המושלמת ביותר בטבע", מסביר נסטור ג'וניור, "תראה למשל את חלת הדבש".

סיגר משושה Alma Fuerte. עשר יחידות בתיבה מיוחדת סיגר משושה Alma Fuerte. עשר יחידות בתיבה מיוחדת

שלט פלסנסיה, עשוי כולו מסיגרים, בחדר הישיבות שבמטה החברהשלט פלסנסיה, עשוי כולו מסיגרים, בחדר הישיבות שבמטה החברה